e-Finanse
rss sitemap sitemap

Kredyty bankowe


KREDYTY GOTÓWKOWE

Kredyt gotówkowy to pożyczka udzielana przez instytucję finansową w momencie, gdy następuje potrzeba większej sumy pieniędzy. Jest to szybka pożyczka przyznawana na dowolny cel bez dokonywania zbędnych formalności.

POŻYCZKI POZABANKOWE

Pożyczki pozabankowe zyskują coraz większą popularność. Są to szybkie pożyczki przyznawane na dowolny cel bez dokonywania zbędnych formalności i bez zaświadczeń o zarobkach. Decydując się na wzięcie pożyczki pozabankowej należy liczyć się z faktem, że jej oprocentowanie w skali roku bedzię większe niż kredyt gotówkowy.

POŻYCZKI HIPOTECZNE

Pożyczka hipoteczna jest pożyczką długoterminową udzielaną na dowolny cel i nie ma konieczności informowania banku na co zostaną przeznaczone pieniądze pochodzące z pożyczki. Zabezpieczeniem kredytu hipotecznego jest prawomocny wpis hipoteki do księgi wieczystej nieruchomości.

KREDYTY MIESZKANIOWE

Kredyt mieszkaniowy umożliwia zakup mieszkania, domu lub działki budowlanej od dewelopera, spółdzielni mieszkaniowej lub osoby prywatnej. Budowę, remont lub modernizację mieszkania bądź domu.

Rodzina, która nie ma własnego mieszkania, może kupić je za kredyt dotowany z budżetu państwa. Przez osiem lat będzie płacić tylko połowę odsetek. Z kredytu preferencyjnego mogą skorzystać tylko małżeństwa oraz samotni wychowujący dzieci.

KREDYTY SAMOCHODOWE

Kredyt samochodowy przeznaczony jest na zakup nowych lub używanych środków transportu. Kredytobiorcą może być zarówno osoba fizyczna jak i podmiot gospodarczy.

KREDYTY KONSOLIDACYJNE

Kredyt konsolidacyjny udzielany jest na spłatę innych kredytów np. kredytu samochodowego lub kredytu hipotecznego, który zaciągnięty jest najczęściej w innym banku. Wszystkie kredyty u jednego posiadacza mogą być spłacone jednym, tańszym kredytem.

KREDYTY ODNAWIALNE

W ramach kredytu odnawialnego możliwe jest spłacanie różnych kwot i dalsze zapożyczanie się. Można z niego korzystać za pomocą karty kredytowej. Największą kwotą, do jakiej można się zadłużyć jest limit kredytowy. Wykorzystanie kredytu na określony cel nie jest z reguły wymagane.

KREDYTY INWESTYCYJNE

Kredyt inwestycyjny przeznaczony jest na finansowanie nakładów gospodarczych, których celem jest tworzenie nowych środków trwałych lub powiększenie już istniejących. Rozróżnia się kredyty średnioterminowe i długoterminowe.


Konta internetowe

ZESTAWIENIA KONT BANKOWYCH

Karty Kredytowe

ZESTAWIENIA KART

Kredyty

ZESTAWIENIA KREDYTÓW
Kursy walut NBP 2023-01-24
USD4,3341+0,23%
EUR4,7073-0,24%
CHF4,7014-0,22%
GBP5,3443-0,38%